Schutzova samovražda a kam až dokáže slovenská žurnalistika klesnúť

Autor: juraj blach | 2.4.2011 o 11:37 | (upravené 2.4.2011 o 11:46) Karma článku: 13,04 | Prečítané:  4099x

Môj názor na niektorých, podotýkam nie všetkých novinárov je všeobecne známy - viac v súvisiacom článku. Ľudia, ktorí svoje komplexy ventilujú cez možnosť písať články, komentáre a tým priamo alebo nepriamo ovplyvňujú osud Slovenska len potvrdzuje stav, že proste nejsou lidi.

Tak, ako je nedostatok kvalitných murárov, klampiarov, lekárov a advokátov, tak je na Slovensku aj nedostatok kvalitných žurnalistov.

Z tohto nedostatku konkurencie pramení aj to, že nočná mora košických prominentov a v zúboženom stave prechádzajúci sa po Hlavnej ulici v Košiciach p. Schutz - píše o všetkom.

Odborník na euroval, kapitalizmus, samovraždy, socializmus, futbal, hokej, voľby atď..

Proste komentátor na všetko - ak však NEJSOU LIDI, tak je to možné alebo viac aj nutné mať v novinách komentátora na všetko. V každom prípade, komentátor Schutz, ktorého články a komentáre v mnohých prípadoch postrádajú dejovú myšlienku, logiku a zmysel, dokáže vo svojej genialite či bláznovstve vyprodukovať vždy minimálne jednu vetu, ktorá sa dá považovať za perlu medzi perlami v tzv. pravicovom denníku. Naposledy sa mu to podarilo v komentári: Dobre sa obesiť a tá veta znie citujúc: "Kto by sa napriek tomu držal zásady, že nič nie je čiernobiele, tak pozitívum zistenia je, že ak sa chcete obesiť, tak aspoň do toho štát nezasahuje."

Táto veta v kontexte morbídneho článku pána Schutza, ktorý je medzi hlavnými komentármi v dnešných novinách (na rozdiel od mojich morbídnych článkov, ktoré by boli okamžite v rámci demokracie a slobody slova vymazané z novín) podľa môjho názoru svedčí na absolútny úpadok slovenskej žurnalistiky.

Úpadok, kde tridsaťroční novinárski fafrnkovia sa snažia určovať, čo je správne a nesprávne a starí novinárski matadori strácajúci konvencie sa utiekajú k využitiu zúfalého činu človeka na komentovanie stavu Slovenska. Úplne zbytočne. Hoci tá jedna veta novinára Schutza, že ak sa chcete obesiť, tak aspoň do toho štát nezasahuje má hlbokú myšlienku.

Otázne je iba, či bolo nutné na tú myšlienku využiť smrť zúfalca. Ale raz darmo. Genialita kráča ruka v ruke s bláznovstvom. Lepší starý bláznivý Schutz ako mladý ..., ktorý zjedol všetku múdrosť sveta a nevie sa ani obliecť do parlamentu podľa odporúčania šviháka - predsedu NR SR ? To Peter, ten sa po Hlavnej prechádza vždy švihácky oblečený.

I Like U.

Preto je niekedy lepšie, ak noviny jednoducho uverejnia článok blogera, ktorý má hlavu a pätu - A. Ač. Napísal blog zadarmo a je to dôkazom, že kvalitní ľudia sú aj na Slovensku. Len sa tak ťažko hľadajú, keďže aj o ich osude rozhodujú mocní a/alebo novinári.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?