Štát Varehovi dával, štát Varehovi dáva

Autor: juraj blach | 25.3.2011 o 9:37 | (upravené 25.3.2011 o 9:58) Karma článku: 8,15 | Prečítané:  1580x

stravu, nocľah zadarmo a Vareha stále berie. Raz DPH, potom zas teplé rožky a klobásky. Nič nové pod Slnkom v tomto štáte Slovenskom. Po prečítaní článku v dnešných sme som sa ani nečudoval. Niektoré citácie z článku si dovolím priložiť, lebo sú to hlboko zmyslené konštatácie z tejto kauzy, kde škoda štátu smeruje k 1 miliarde Skk a zároveň sú to aj perly nad perlami z úst predstaviteľov štátnej moci:


1. Daňové riaditeľstvo sa pokúsi pohľadávky od obvineného podnikateľa vymáhať.


2. Zaistiť Varehov majetok navrhlo Daňové riaditeľstvo, ktoré si nárokuje náhradu spôsobenej škody. Prokurátor však návrh zamietol. Záver je taký, že platná legislatíva to neumožňuje.


3. Analýzou ustanovení trestného zákona a Trestného poriadku bolo zistené, že pre nesplnenie zákonných náležitostí nebolo možné zaistiť nárok poškodeného.

V podstate pomaly a isto prichádza na moje slová v mojom predchádzajúcom blogu

Megapodvod skončí ako všetky podvody na Slovensku. Nijako, ibaže...http://blach.blog.sme.sk/c/258184/Megapodvod-skonci-ako-vsetky-podvody-na-Slovensku-Nijako-ibaze.html#ixzz1Hb53foqX

Ako aj slová kolegu z našej platformy: Dokedy bude polícia vyšetrovať, resp. dokedy budú najzlodeji a najpodvodníci unikať spravodlivosti ? http://moje.hnonline.sk/node/5713

Kolega niekedy používa ešte formuláciu: „Perly sviniam." Keď som sa ho pýtal, ako to myslí, tak skonštatoval že: „Platíme ich, aby riešili veci a oni (myslí tým aktuálnych politikov, ktorí sú pri moci a či v opozícii dokopy už 20 rokov) z našich daní žijú a umožnia ešte aj kradnúť vo veľkom. Nakoniec skonštatujú, že sa nedá nič robiť, lebo taký je zákon. Tomu sa hovorí u nás na Východe aj, že „Perly sviniam."

Vareha bral peniaze z DPH a politici, úradníci, daňováci mu dávali peniaze z DPH.

Vareha berie stravu, nocľah z peňazí daňových poplatníkov a politici, úradníci, daňováci skonštatujú, že taký je zákon.

Perly sviniam...?

Hlavne, že dlh občana hoc aj len 10 eur štát vymôže a spôsobí Vám kopec problémov a stojí to viac ako vymožených 10 eur. Ak však ide o milióny eur, ktoré treba vymôcť pre štát, tak tam sa to nedá - lebo taký je zákon.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?