Prečo sa nasrdíme že Blaváci, alebo narazili sme na ferdov mravcov

Autor: juraj blach | 18.3.2011 o 7:53 | (upravené 18.3.2011 o 8:17) Karma článku: 11,40 | Prečítané:  2156x

Mám dni, keď si prebehne spätne blogy na sme. A niekedy tam nájdem naozaj zaujímavé kúsky. Toť včera. Článok o tom, akí sú východniari truhlíci. Nuž hovorím si, že tento blog uvedený v prílohe je ešte nezmyselnejší ako niektoré moje blogy a keďže som východniar od kosti viem, že klin sa klinom vybíja a preto ďalej moje fóóó pááá z Brááátyslavi:


Faux pas- čítaj fo pá číslo 1: Prídem do vychýrenej reštaurácie v Ba. Obsadené. Narvaté ľuďmi. Pýtam sa čašníka či sa niečo uvoľní a jeho odpoveď je: „Was" ? Nerozumiem. Odchádzam.


Faux pas číslo 2: Prišli sme do nevychýrenej reštaurácie v Bratislave. Prázdne. Dvaja kolegovia si objednali cesnačku, ostatní polievku vynechali. Polievku priniesli, vyzerala ako vývar z bujóna. Bohužiaľ nie len vyzerala, ale aj chutila. Slovami kolegu: „Vyvarená hruda soli so suchým chlebom." Takže polievku kolegovia vrátili.


Faux pas číslo 3: Platenie. Nešikovný čašník by viedol partiu hostí k tomu, aby si každý neplatil sám ale všetci na jeden účet. Dostať prepitné od siedmich sa mi vždy vidí viac ako prepitné za jeden účet. Väčšinou Pepíci z Česka si účet dajú rozpočítať. Teraz zisťujem, že to robia aj Blaváci. Východňar s veľkým srdcom, často krát zatiahne účet za všetkých naraz, hoc zarába menej ako Blavák.


Faux pas číslo 4:
Články ako kolegov v prílohe a čiastočne samozrejme aj môj len poukazujú na zbytočnosť niektorých činností. Z nudy a od rozkoše človek už niekedy nevie, čo má robiť a píše na net totálne blbosti.


Faux pas číslo 5:
V blave sú všetci úplne dokonalí. Pracujú ako ferdovia mravcovia a ťažko zarobené eurá míňajú vo Viedni alebo inde, len nie na Východe. My truhlíci z východu totiž zažívame nesmierny šok, keď uvidíme Blaváka v Košicoch. Ak sa Blavákovi uráči dôjsť do Košíc, tak je to česť a šok zároveň pre nás - východniarskych truhlíkov. Lebo cesta z BA do KE je vždy dlhšia ako cesta z KE do BA.


Faux pas číslo 6: Jediné čo ma teší je fakt, že väčšina postov v Blave je obsadená východňarskymi truhlíkmi. Je pravda, že teraz tam nemáme hlavu štátu ani premiéra, ale ten čas opäť príde. Nie nadarmo aj bývalý prezident v prezidentskej kuchynke si varil sám polievočku. Niekedy len prihrieval. Vedel, že návšteva mnohých bratislavských reštaurácií a stretnutia s blavákmi nie je nič fajnového pre nás z východu. Buď sú totiž predražené alebo oni stoja za veľké kulové. Viac krát sa mi však stalo, že to bola kombinácia predraženého veľkého kulového. Ale image neskutočnýýýýýýýýý... Dokiaľ však kolega v prílohe nenapísal blog o truhlíkoch východňaroch, nenapadlo mňa o tom písať. Až dodnes.

Faux pas číslo 7: Ďakujem za Váš čas a ospravedlňujem sa ak ma považujete za truhlíka. Už 40 rokov robím ako ferdo mravec a stále nie a nie dobehnúť životný štandart a úroveň Blaváka.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?